Wazamba

Обложувалницата Wazamba е дефинитивно еден од водечките оператори за онлајн обложување во светот. Вазамба поддржува до 30 платежни системи, вклучувајќи и криптовалута!

Успешната обложувалница ги привлекува клиентите не само со дизајнот на сајтот, но пред сè, со исклучително добрите парични награди и високите бонус програми. Wazamba (Вазамба) е обложувалница, која во себе ги содржи сите горенаведени карактеристики. Клиентите на обложувалницата дури не треба да креираат профил за да ги играат игрите  достапни на сајтот. А игри на сајтот има многу…

Неколку зборови за обложувалницата Wazamba (Вазамба)

Веб-сајтот на обложувалницата Wazamba (Вазамба) е отворен во 2019 година под раководство на Araxio Development N.V. Оваа компанија има уште еден популарен проект со назив Rabona Casino. Прво нешто што ги привлекува корисниците на сајтот е темата на обложувалницата Вазамба (Wazamba). Порталот е оформен во силни и пријатни бои, а неговите раздели се збогатени со присуството на весели домородци во разнобојни егзотични маски. Сето ова го прави дизајнот на Wazamba (Вазамба) многу лесен за восприемање. Основниот интерфејс содржи многу корисни информации за достапните бонуси, така што сите неопходни вести секогаш ќе ви бидат при рака. Една од најголемите предности на веб-сајтот на обложувалницата е дефинитивно разделот, каде играчот може да ги следи своите достигнувања и да ги прави следните облози.

Бонуси кои ги нуди обложувалницата Вазамба (Wazamba)

Корисниците на веб-сајтот Вазамба (Wazamba)  можат да ги користат многубројните акции и специјални понуди. Правилата, наведени од операторот, се исклучително детални и едноставни, а тоа значи дека типувачот не треба да се грижи за никакви скриени информации. Голема предност на обложувалницата Wazamba (Вазамба)  е почетниот пакет. Корисниците имаат право на 100% поврат на првиот депозит во вид на бонус и 200 дополнителни фриспинови. Покрај ова, обложувалницата ги нуди следните постојани награди:

  • 50% седмичен бонус за релоуд (при депозит не помалку од 20 евра);
  • 10% бонус во вид на кешбек (до 500 евра седмично);
  • 10% бонус за обложување на сајбер-спорт (најмалку 200 евра).

Обложувалницата Wazamba (Вазамба) нуди обложување на многу видови спортови. Тука ќе се пронајдат и љубителите на фудбалот и на американскиот фудбал, како и ентузијастите на сајбер-спортот. Клиентите на обложувалницата, исто така, можат да ги пробаат казино игрите или игрите на маса, како што се рулетот и блекџекот. Покрај ова, официјалниот сајт Вазамба (Wazamba) нуди 3500 автомати од 57 различни провајдери. Како резултат на ова обложувалницата ги задоволува барањата дури и на најприбирливите корисници.

Програма за лојалност достапна во обложувалницата Wazamba (Вазамба)

Системот, кој го нуди обложувалницата Wazamba (Вазамба), се состои од 5 нивоа кои влијаат не само на лимитите на исплатите, но и на сумата на кешбекот. Најголема вредност на сајтот Вазамба (Wazamba) имаат монетите кои се собираат за време на играњето и активностите кои се вршат на сајтот. Тие делумно можат да се добијат за следниве видови активности:

  • Освојување на прво место во турнир.
  • 5% поврат на сумата на депозитот.
  • Уплата на соодветна сума (1000 евра е 1 монета во системот).

Првата монета се добива за самата регистрација, со цел корисникот да не ја започне својата авантура на сајтот со празна сметка. Собраните монети можат да се потрошат за купување на сајтот (дополнителни фриспинови) или да се разменат за парични награди. Уште една предност на обложувалницата Wazamba (Вазамба) претставува опцијата за собирање на ограничената колекција маски, достапни на сајтот. Секако, овие маски потоа се разменуваат за пари, кои се префрлуваат на основната сметка на играчот.

Последни зборови за Вазамба (Wazamba)

Обложувалницата Wazamba (Вазамба) дефинитивно е една од водечките на пазарот за обложување во светот. Самата интернет платформа заслужува пофалба не само за надворешниот изглед и функционалноста, но и за удобната бонус политика. Треба да се подвлече дека обложувалницата Вазамба (Wazamba) работи врз основа на проверена лиценца од Курасао, која гарантира безбедна игра. Покрај ова, сајтот е прилагоден за работа со 30 платежни системи, меѓу кои и со криптовалути, благодарение на што повлекувањето на средствата е многу удобно за секој клиент.