Bettilt

Регистрација на Bettilt (Бетилт) – Како да се регистрирате на овој сајт? Методи за внесување депозит и повлекување, служба за поддршка, заклучок… Целокупното искуство на Bettilt (Бетилт) е лесно и безбедно.  Службата за поддршка е составена од членови од локалната заедница, па така соработката со нив е прилично едноставна за индиските играчи.

Оригинален преглед на Bettilt (Бетилт)  за индиските љубители на обложувањето

Bettilt (Бетилт) во Индија е проверен избор за оние кои сакаат да го искусат спортското обложување и казино игрите во безбедна средина со локален пристап. Она по што Bettilt (Бетилт)  се издвојува од останатите сајтови е постоењето на различни игри и опции кои се популарни во Индија на национално ниво. Постојат одредени работи за оваа платформа, како што се поддршката на корисниците на локален јазик и поддржувањето на локално прифатени методи за плаќање, кои ја прават Bettilt (Бетилт)  одличен избор за индиските типувачи.

Ако сакате да се обложувате на спортски настани преку безбедна платформа која е регистрирана и лиценцирана за да дава услуги на пазарот, Bettilt (Бетилт)  е одличен избор за вас. Освен овие карактеристики, има многу повеќе да се открие за оваа платформа.

Она што корисниците го сакаат кај Bettilt (Бетилт)

Пред да започнеме со комплексна анализа и подетално разгледување на платформата, ние би сакале да споделиме неколку поважни карактеристики на овој сајт кои го прават супериорен сајт за обложување во Индија. Ова се неколку нешта кои најмногу ни се допаѓаат на оваа платформа:

 • Дарежливи бонуси за добредојде
 • Голем избор на спортски настани за обложување
 • Live казино и други видови игри
 • Удобен дизајн на веб-страницата и мобилната апликација
 • Ги подржува сите локални методи за плаќање

Казино и спортско обложување на Вettilt (Бетилт)

Постојат и некои други сајтови за казино и спортско обложување достапни на пазарот, но Bettilt (Бетилт) се издвојува од конкуренцијата во неколку аспекти. Наместо да ги збунува корисниците, сајтот ги дели достапните казино игри во различни раздели. Таму има многу игри кои можат да се играат со вистински пари. Едноставниот распоред на страницата на корисниците им дозволува лесно да го пронајдат она што го бараат.

Оваа платформа е особено позната по нејзиниот одличен билтен. Разделот со билтенот на Bettilt (Бетилт) е прилично популарен. Масивен број на спортски настани за обложување е нешто што прво ќе го забележите кога ќе се најдете за прв пат на сајтот: oд бејзбол, крикет и бокс до сите останати спортски настани, достапни на овој сајт за сите љубители на обложувањето. Постојат речиси 35 други настани на овој сајт кои можете да ги изберете за обложување.

Регистрација на Bettilt (Бетилт)  – Како да се регистрирате на сајтот?

Новите корисници можат да да се регистрираат на сајтот за неколку минути. Процесот за регистрација е прилично едноставен и благодарение на удобниот интерфејс не се потребни посебни технички познавања. Дури ако играчот е почетник на пазарот за обложување, регистрацијата на сајтот ќе помине без проблеми. Bettilt (Бетилт) на корисниците им дава можност да креираат профил преку посетување на страницата на профилот.

Процесот за регистрација е едноставен и брз. Веднаш штом корисникот ќе кликне на „Креирај профил“, од него ќе се бара да наведе корисничко име и лозинка (Ова, исто така, може да биде корисничко име +е-мејл или Google+ лична карта).

Откако ќе ги пополни овие информации, корисникот треба да кликне на копчето „Регистрирај се“ за да продолжи понатаму. Тогаш тој ќе биде пренасочен кон страницата „за активирање на сметката“. На играчот му се нудат две опции: е-мејл верификација или смс верификација. Bettilt (Бетилт)  води грижа сите корисници да ги верифицираат своите сметки од безбедносни причини.

Бонуси за добредојде и специјални понуди од Bettilt (Бетилт)

За новите играчи, кои сакаат да го започнат своето искуство во обложувањето со достоен бонус, Bettilt (Бетилт) е прилично добра опција. Бонусот за добредојде ќе ви даде доволно пари за да се запознаете со настаните за обложување и другите казино игри, без да ги изгубите сите свои пари. Bettilt (Бетилт)  на новите играчи им нуди неспоредлив бонус за добредојде од 120% кој може да изнесува до 74,000 рупии во серии од 3 различни депозити.

Овие пари можете да ги искористите на два начини: за обложување на сајтот, а исто така, за казино-игрите на Bettilt (Бетилт). Сепак, Bettilt (Бетилт) на играчот му дава можност да добие повеќе од еден бонус за добредојде и притоа, да има повеќе бонуси во краток временски период.

При регистрацијата на Bettilt(Бетилт), ќе се отвори нов таб во кој ќе можете да ги добиете сите ваши неделни бесплатни облози. Сите облози кои ќе се постават на кој-било спортски настан (фудбал, бокс, тенис итн.) ќе се појават и во овој раздел.

Како да се добијат Bettilt (Бетилт) бонуси?

Не постојат екстра чекори кои овозможуваат добивање на бонус за добредојде или други понуди на овој сајт. По завршувањето на регистрацијата на сајтот, корисникот мора да внесе најмалку 1000 индиски рупии за да може да го добие бонусот за добредојде.

Откако ќе направите успешен депозит на сајтот за обложување и казино игри, 120% од сумата на депозитот ќе биде додадена на вашата Bettilt (Бетилт) сметка како бонус за добредојде. Останатите бонуси, исто така, можат да се добијат преку следење на инструкциите дадени на сајтот.

Депозит и методи за повлекување

Додека се обложувате на Bettilt (Бетилт) не треба да се грижите за начините за плаќање, бидејќи сите популарни опции на овој сајт широко се користат на локалниот пазар. Од PayPal до MasterCard, сите опции за внесување депозит и повлекување на пари се прифатени. Ова се неколку од опциите од кои можете да изберете:

 • Банкарски трансакции
 • Електронско банкарство
 • NETELLER
 • VISA картички
 • Skrill
 • MuchBetter
 • Neosurf
 • AstroPay картичка
 • ecoPayz
 • ecoVoucher

Служба за поддршка од Bettilt (Бетилт)

Ако некогаш наидете на проблем поврзан со некое прашање на сајтот, службата за поддршка е тука за да ви помогне. Активниот тим за поддршка е достапен преку е-мејл. Долгогодишното искуство кое го имаат овозможува веднаш да се решат настанатите прашања. Исто така постои и Live Chat, преку кој ќе можете да ги решете вашите прашања за секунда.

Заклучок

Целокупното искуство на овој сајт е лесно и безбедно. Службата за поддршка се состои од членови од локалната заедница, па така соработката со нив е прилично едноставна за индиските играчи.  Исто така, ќе можете да се обложувате на настани како IPL и други меѓународни настани. Bettilt (Бетилт) е проверена платформа за почнување со спортско обложување и играње на казино игри за вистински пари.