20bet

Преглед на обложувалница и казино 20Бет и одличен бонус за добредојде. Казиното 20Бет им гарантира на своите клиенти безбедна забава.

Обложувалницата 20Бет започнала со работа во 2020 година од TechSolutions Group NV. Обложувалницата им нуди на своите играчи многу фасцинантни игри од познати и ценети продуценти. Важно да се спомне е дека казиното има лиценција за игри на Курасао, па затоа обложувалниците се сосема безбедни. Hуди неверојатни 1.700 опции за обложување, со минимум 50.000 настани пред натпреварот и над 96 проценти од исплатите во врвните спортски лиги. Операторот им нуди на играчите многу игри, вклучувајќи класични слот машини, слот машини со кумулативен фонд за награди или видео слот машини. Покрај тоа, обложувалницата поддржува криптовалути, им обезбедува на своите играчи анонимност и безбедност и фер алгоритам за генерирање на случајни броеви. Играчите исто така можат да изберат игри со крупие во живо или популарни игри со карти.

Софтвер

Казиното 20Бет има голем избор на добавувачи на игри, ги има дури 56. Меѓу нив, може да се спомнат слотови создадени од: Elk Studios, Habanero czy Big Time Gaming. Исто така, вреди да се споменат игри на маса во живо (блек џек, бакарат, рулет) од: NetEnt, Playtech, Pragmatic Play. Останати наслови се: iSoftBet, Microgaming, Belatra, Fugaso или Quickspin.

Популарни игри на 20Бет

20Бет им става на располагање на играчите многу мобилни игри, така што секој може да ги игра своите омилени наслови, исто така на мобилен уред. Така, можете да пристапите до казиното 20Бет од смартфон или таблет, потребно е само да се најавите на претходно креираната сметка. Најпопуларните игри во обложувалницата се наоѓаат во табулаторот Популарни во лобито за игри. Таму ќе најдете дури 150 игри, кои можат да вклучуваат, на пример:

 • Magical Amazon
 • Book of Doom
 • Dead or Alive 2
 • Millionare
 • Hot Spin
 • Deadwood
 • Book of Dead
 • Elvis Frog in Vegas

Бонуси и промоции на 20Бет

Играчите кои ги користат услугите на букмејкерот 20Бет можат да уживаат во интересна понуда на бонуси и промоции. За новите корисници, 20Bet подготви специјален бонус за добредојде. Може да се добијат дури 100 проценти од првиот депозит, и тоа до 120 евра. Покрај тоа, меѓу другите, казиното 20Bet ги наградува лојалните клиенти со бонус The Friday Reload. Играчот кој сака да добие бонус, мора редовно да игра на страницата, покрај тоа не може да има други активни бонуси.

 • Пакет за добредојде: 150 проценти до 220 € + 170 FS;
 • Специјални системи на бонуси и промоции насочени кон редовните клиенти;
 • Прв депозит: 100% од депозитот, до 120 € + 120 бесплатни вртења на слотот Elvis Frog in Vegas;
 • Втор депозит: 50% до 120 € + 50 бесплатни вртења на Great Rhino Megaways;
 • Дополнување во петок: 50% до 100€ + 50 бесплатни вртења на Wolf Gold

Плаќања во обложувалницата 20Бет

Букмејкерот нуди многу форми на плаќање. Играчите можат да депонираат пари користејќи платежна картичка или користејќи популарни интернет-паричници. Можни начини на депонирање или повлекување се: картички MasterCard и Visa, eZeeWallet, паричник Jetson, криптовалути или ecoPayz. Покрај тоа, можете да вплатите средства на вашата сметка користејќи Neosurf i Flexepin. Вреди да се запамети дека исплатата обично се извршува на ист начин како и депозитот.

Услови за обрт на бонусот во 20Бет

Условите за обрт во обложувалницата се прилично пријателски во споредба со другите оператори. Услов на обложувалницата е обрт од само 5 кратен износ на депозитот

Поддршка

Играчите, ако е потребно, можат да контактираат со услугата за клиенти на 20Бет. Достапна е адреса на е-пошта, разговор во форма на текст и веб-форма. Најбрзиот начин да стапите во контакт е преку текстуален разговор 24/7. Според играчите, казиното дава многу брзи одговори на сите прашања што ги поставуваат играчите.

Безбедност

Казиното 20Бет им гарантира на своите клиенти безбедна забава. Обложувалницата има лиценција, така што нејзината активност е целосно регулирана. Покрај тоа, таа ги исполнува стандардите на индустријата за онлајн казино и е исто така цертифицирана од GamCare. Исто така безбедни се методите на плаќање и на исплата на парите. Важно да се спомене е дека 20Bet користи само заверени методи за генерирање на случајни броеви.

20Бет е казино сосема ново меѓу другите обложувалници достапни на пазарот, но дефинитивно вреди да се запознаете со него. Неговата несомнена предност е тоа што соработува со најдобрите добавувачи на софтвер, па затоа нуди висококвалитетни услуги кои се целосно безбедни. Корисниците на 20Бет го ценат широкиот спектар на игри со слот, како и игри во живо водени од професионални крупијеа. Играчите се задоволни и од атрактивните бонуси за добредојде и промоции и широката спортска понуда.