Nomini

Nomini е онлајн обложувалница и лиценцирано онлајн казино, создадено од групата 7StarsPartners кое работи од 2019 година. Обложувалницата Номини на корисниците им нуди многу забава во повеќе од 4000 игри! Исто така, Nomini нуди многубројни разновидни бонуси и бесплатни вртења.

Зошто треба да играте со Nomini (Номини)?

Пред сè корисниците ќе добијат многу бонуси, како за добредојде и седмичен, така и редовни бонуси за внесување на депозити. Играчите, исто така, можат да играат во турнири со награди. Бројот на игри е 4000, а има околу 30 произведувачи на игри. Уште повеќе адреналин даваат игрите во живо, достапни во обложувалницата Nomini (Номини). Обложувалницата има високи рејтинзи и е проверена. Големиот избор на игри, методи за плаќање и брзите исплати се дефинитивно плус на оваа платформа.

Собирајте „витамини“ или бонус поени

На сајтот Номини (Nomini) има бонус поени за лојалност, кои можат да се добијат за играње на автоматите. Во програмата за лојалност земаат учество играчите кои веќе го направиле првото пополнување на сметката и веќе одиграле неколку слотови. За што се добиваат поени? За активност, турнири и достигнувања. Добиените поени се нарекуваат „витамини“. Подоцна витамините можат да се претворат во бонуси. Од секој депониран број 5% се претвора во витамини. Играчите ги собираат за игри во слотови на порталот Nomini (Номини).

Играчот може да го избере саканиот бонус од 7 различни овошја. На пример, бананата е 100% за прв депозит, 50% на втор и трет. Лубеница е бесплатни вртења, а јагодата претставува 15% вистински кешбек. Со малината можете да очекувате 10% поврат. Во дизајнот на казиното, исто така, се користи овошје, кое има високо значење за играчите.

Што уште треба да се знае за Nomini (Номини)?

Благодарение на турнирите, обложувалницата Nomini (Номини) дава можност за добивање на интересни награди. На пример, витамините се разменуваат за бесплатни игри во слотови, а исто така, за парични награди кои се префрлуваат на сметката. Ако корисникот редовно игра во турнири, може да го освои првото место во списокот со големи награди.

Достигнувањата во обложувалницата Номини (Nomini) може да се деблокираат. На пример кога корисникот достигнува одредена сума на добивка може да добие значки, кои се вкупно 30. Типувачите можат да очекуваат седмични бонуси, како што се наградите за депозит (но депозитот не треба да биде голем). Таков бонус во вид на бесплатни вртења претставува навистина добро дополнување. Уште една предност на обложувалницата Nomini (Номини) е кешбекот, т.е. повратот на изгубените средства. Делумно, може да се вратат од 5-15% од облогот. Притоа, колку поактивен е играчот на сајтот, толку повеќе награди ќе добие од обложувалницата.

Какви игри нуди казиното Номини (Nomini)?

Понудата на игри навистина е импресивна. Обложувалницата Номини (Nomini) се погрижи за забавата на своите корисници и нуди избор од 4000 игри. За наклонетоста на играчите се натпреваруваат 30 компании, меѓу кои Micrograming, Ezugi, Game Art., Spinomenal, Yggdrasil, Elk Studios и Red Tiger. Nomini (Номини) нуди слотови, а исто така, live-казино со 25 позиции, на пример „Blackjack Live“. Игрите со живи делачи вклучуваат различни игри, на пример „Side Bet City“. За љубителите на обложувањето достапни се различни понуди за обложување на виртуелни видови спортови.

Какви варијанти за плаќање има во Nomini (Номини)?

Обложувалницата Nomini нуди голем избор на методи за плаќање. На сајтот се поддржани електронските паричници Skrill и Neteller. Како второ, може да се плаќа со картичките Visa и MasterCard, а исто така, преку банкарски трансакции. Криптовалутите, исто така, се достапни и во ова е нејзината предност во однос на другите казина. Обложувалницата Номини (Nomini) нуди различни валути, како што се еврото и канадскиот долар. Лиценцата за игри на среќа, издадена во Курасао, на играчите им гарантира безбедност на трансакциите, а корисниците од цела Европа ја оценуваат сигурноста и бонусите на обложувалницата Nomini (Номини).

На каква поддршка на клиентите можете да сметате?

Услужувањето на клиентите во обложувалницата Nomini (Номини) е на високо ниво, што дополнително ја зголемува безбедноста на играта. Корисниците можат да изберат чат (работи од 9:00 до 24:00), електронска пошта, која загарантирано одговара во рок од 45 минути или телефонска линија (работи од 9:00 до 19:00). Како што гледате, има многу начини да се поврзете со работниците на обложувалницата, затоа не треба да се грижите дека ќе останете без поддршка во случај на проблеми. Треба да се знае дека репутацијата на казиното е многу добра, и ако некој има проблеми, тие сигурно ќе бидат решени.

Кои се предностите на обложувалницата Номини (Nomini) во однос на конкурентите? Како што веќе спомнавме, тоа е лиценцата за игри на среќа од Курасао. Покрај ова, брендот е дел од групата 7StarsPartners, што ја потврдува нејзината сигурност. Доволно е самостојно да ги проверите рејтинзите на интернет за да дознаете дека Nomini (Номини) е сигурна и проверена обложувалница.